163040246 128608399269625 1538684182624576779 n

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
besko
ebukowsko-jpg
izagorz-jpg
etyrawa-jpg
ekomancza-jpg
lesko
zarszyn
brzozow
wbieszczadach.net
wsanok
 

Zostań

Zostań fotoreporterem ezarszyn.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ezarszyn.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Pod patronatem

LOGO ORKIESTRY

logo posada

Reklama

VII Beskidzki, narciarski rajd Śladami Dwóch Kardynałów już za nami

17 lutego, w terminie rezerwowym, odbył się VII Beskidzki Rajd Śladami Dwóch Kardynałów, na pełnej trasie od Pastwisk do Komańczy. Przyroda zadbała o dobre warunki, było sporo świeżego śniegu. Rajd zimowy, na nartach, nadal uchodzi za  wersję dla zuchwałych, choć może lepiej byłoby powiedzieć dla smakoszy. Dla zuchwałych, bo skoro uczestników było 25, to znaczy, że rajd uważany jest za raczej trudny pod względem technicznym i fizycznym. Niewątpliwie tak jest. Dla smakoszy, bo rekompensatą była baśniowa sceneria pięknych partii Beskidu Niskiego – od tajemniczego boru na Bukowicy, przez kręte ścieżki na Kamieniu, karkołomny zjazd z Tokarni po biały bezkres kopuły Wahalowskiego Wierchu.

 rajd sladami dwoch kardynalow 11

Ta trasie miłe niespodzianki. Najpierw słodki poczęstunek zaoferowany na Kiczerze przez przyjaciół zielonoświątkowców, a potem smakowite co nieco na Bukowicy przygotowane przez zespół z Nadleśnictwa Rymanów. Po zjeździe do Komańczy uczestnicy odwiedzili kaplicę w klasztorze Sióstr Nazaretanek. Finał imprezy miał miejsce „Pod kominkiem”. Dyplomy wręczali wójt Komańczy Stanisław Bielawka oraz sołtys Pastwisk Henryk Maksymik. Ten drugi ufundował także gorący posiłek. Dodatkową atrakcją było degustowanie nalewek, które uczestnicy rajdu zabrali ze sobą do plecaków.  

Do zobaczenia za rok! Roman Kuźniar, komandorRajdu.                                                                                                    

 

UG Zarszyn
 
 
 
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież