163040246 128608399269625 1538684182624576779 n

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
besko
ebukowsko-jpg
izagorz-jpg
etyrawa-jpg
ekomancza-jpg
lesko
zarszyn
brzozow
wbieszczadach.net
wsanok
 

Zostań

Zostań fotoreporterem ezarszyn.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ezarszyn.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Pod patronatem

LOGO ORKIESTRY

logo posada

Reklama

X Wystawa Bożonarodzeniowa w Nowosielcach FOTO i VIDEO

NOWOSIELCE / W minioną niedzielę Urząd Gminy Zarszyn oraz Stowarzyszenie KGW "Gniewoszanki" zorganizowali w Domu Kultury w Nowosielcach X Wystawę Bożonarodzeniową połączoną z programem artystycznym przygotowanym przez dzieci i młodzież.

DSC 0788 Kopiowanie

 

 

Wystawę rozpoczął występ Grupy Wokalno-Instrumentalnej Mieczysława Węgrzyna działającej pod patronatem OSP Nowosielce, która wykonała dla zaproszonych gości kilka polskich kolęd, tym samym wprowadzając widownię w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Jako następne na scenie zaprezentowały się maluchy z Tęczowego Przedszkola, które przygotowały Jasełka. W przedstawieniu wystąpiły dwie grupy przedszkolaków: grupa młodsza "Smerfy" prowadzona przez Kamilę Nawalaniec i Małgorzatę Florian oraz starsza "Krasnale" prowadzona przez Małgorzatę Ciupkę i Danutę Burczyk. Za swój występ przedszkolaki otrzymały drobne upominki od Stowarzyszenia KGW "Gniewoszanki" i KGW w Pielni. Z kolei uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowosielcach przedstawiły Współczesne Jasełka, które zostały przygotowane pod kierunkiem siostry Hiacynty, Bożeny Gielar i Elżbiety Burczyk.

Tradycją stała się już druga część wystawy, kiedy to po odmówieniu krótkiej modlitwy przez proboszcza parafii Nowosielce ks. Henryka Dobosza, wszyscy uczestnicy wystawy połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia świąteczne.

W trakcie wystawy przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na leczenie chorej na raka Marceliny Ostrowskiej z Jaćmierza oraz na zakup protezy dla Sebastiana Króla z Pielni.

W wystawie uczestniczyło około trzydziestu wystawców. Wśród nich znaleźli się: Magdalena Biodrowicz, KGW Jaćmierz, KGW Długie, KGW Zarszyn, KGW Pielnia, KGW Posada Zarszyńska, KGW Nowosielce, KGW Posada Jaćmierska, KGW Bażanówka, SP Zarszyn, SP Długie, SP Bażanówka, SP Jaćmierz, SP Nowosielce, SP Pielnia, Gimnazjum w Zarszynie, Gimnazjum w Długiem, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Szczawne-Kulaszne, Klub Seniora Długie, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Rymanowie, Stowarzyszenie Kobiet Gminy Zarszyn, Tęczowe Przedszkole, Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św.ks. ZygmuntaGorazdowskiegowNowosielcach, Rada Rodziców z SP Jaćmierz, Dzienne Centrum Aktywności w Besku, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach, Maria Rodzinka, Katarzyna Kilar, Ewa Wanielista, Danuta Kraska i SP Odrzechowa. Jak zawsze nie zabrakło bogatej oferty przeróżnych ozdób bożonarodzeniowych, ślicznych choinek, bombek, kartek świątecznych, wypieków i wielu innych wyrobów rękodzielniczych nawiązujących do Bożego Narodzenia. Wystawę można było zobaczyć również w poniedziałek od godziny 9.00 do 16.00.

Anna Twardy

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

 

Komentarze   

+4 #2 ewa 2015-12-15 23:26
Super !!!
Cytować
-5 #1 kinga 2015-12-15 19:45
Zdjęcia są z wystawy Bożonarodzeniow ej bo coś mało tych z wystawy lecz dużo innych.... :sad:
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież