163040246 128608399269625 1538684182624576779 n

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
besko
ebukowsko-jpg
izagorz-jpg
etyrawa-jpg
ekomancza-jpg
lesko
zarszyn
brzozow
wbieszczadach.net
wsanok
 

Zostań

Zostań fotoreporterem ezarszyn.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ezarszyn.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Pod patronatem

LOGO ORKIESTRY

logo posada

Reklama

Zatrudnienie moim priorytetem - z wizytą na IV Targach Edukacji i Pracy w sanockiej PWSZ VIDEO

SANOK / Młodzież, studenci oraz dorośli poszukujący pracy mieli wczoraj okazję do zapoznania się z ofertami zatrudnienia, które zaprezentowało dwudziestu ośmiu wystawców na IV Targach Edukacji i Pracy "Zatrudnienie moim priorytetem". Targi zorganizowano w budynku D Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku.

DSC 0522 Kopiowanie Kopiowanie

 

Oprócz studentów uczelni na spotkanie z przedstawicielami firm przyszli uczniowie sanockich i leskich szkół oraz zainteresowani mieszkańcy Sanoka. Wystawcy uczestniczący w targach prezentowali zawody, które można zdobyć, studiując na sanockiej uczelni, takie jak: medycy, inżynierowie, rolnicy, leśnicy. Nie zabrakło również służb mundurowych, które zachęcały do wstąpienia w szeregi policji, straży granicznej, straży pożarnej oraz wojska.

– Miło mi jest, że młodzież interesuje się takimi targami, a samorząd, pan Burmistrz, pan Starosta, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, dyrektorzy wszystkich sanockich szkół są dzisiaj z nami. Wydaje mi się, że te targi pracy świadczą o bardzo dobrej współpracy na terenie naszego miasta. To bardzo ważne w kształceniu i w pierwszych krok młodych ludzi na rynku pracy – mówi rektor PWSZ, doc. dr Elżbieta Cipora.

– Moim zdaniem targi pracy są bardzo cenną inicjatywą, gdyż jest to jedna z możliwości udzielenia pomocy uczniom szkół ponadgimnazjalnych w podejmowaniu decyzji dotyczących poszukiwania pracy i wyboru miejsca pracy – mówi Maria Pospolitak, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku – Dzisiaj młodzież nie do końca wierzy we własne możliwości, nie wierzy w to, że może znaleźć zatrudnienie na lokalnym rynku pracy, a przecież nie każdy młody człowiek marzy o wyjeździe za granicę. Jest cała masa młodych ludzi, która chce zostać tu, na miejscu i chce się tutaj odnaleźć na rynku pracy.

Program targów obejmował prezentacje ofert pracy lokalnych pracodawców, prezentacje firm szkoleniowych oraz konsultacje z doradcą zawodowym. W targach zaprezentowali się: PWSZ Sanok, Ochotnicze Hufce Pracy w Rzeszowie, PUP w Sanoku, Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji, Straż Pożarna, Straż Graniczna, Policja, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Domowa Opieka Paliatywna Dar-med, Grupa Bis-Pol Agencja Pośrednictwa Pracy, MedicsanSp. z o.o., Centrum Kształcenia Torus, Des Art Sp. z o.o., Sanok Rubber Company S.A., Promedica24, NL Jobs, TRI Poland, Sherpa Force, Wojskowa Komenda Uzupełnień i wieleu innych pracodawców.

at

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: TUTAJ

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież