163040246 128608399269625 1538684182624576779 n

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
besko
ebukowsko-jpg
izagorz-jpg
etyrawa-jpg
ekomancza-jpg
lesko
zarszyn
brzozow
wbieszczadach.net
wsanok
 

Zostań

Zostań fotoreporterem ezarszyn.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ezarszyn.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Pod patronatem

LOGO ORKIESTRY

logo posada

Reklama

Uwaga na oszustów podających się za policjantów

NOWOSIELCE / Przestrzegamy przed nadmiernym zaufaniem wobec obcych osób. Oszuści nie przebierają w środkach, wymyślają co raz to inne sposoby działania. Wczoraj na terenie miejscowości Nowosielce doszło do próby dokonania oszustwa metodą „na policjanta”.

 413054458

Wczoraj w południe do 74-letniego mieszkańca Nowosielec zadzwoniła kobieta sugerując, że jest jego krewną. Chwilę po zakończeniu rozmowy mężczyzna odebrał kolejny telefon. Tym razem dzwoniła osoba podająca się za funkcjonariusza CBŚ.

Rzekomy funkcjonariusz poinformował rozmówcę o tym, że jest on potencjalną ofiarą oszustwa. Poinformował, że zajmuje się ściganiem osób, które wyłudzają pieniądze. Poprosił o pomoc w działaniach.

Fałszywy funkcjonariusz podał wymyślone imię, nazwisko oraz numer odznaki. Wskazał 74-latkowi numer telefonu, pod którym może sprawdzić wiarygodność rozmówcy. Po wystukaniu podanego numeru telefonu inny głos w słuchawce przekonywał mężczyznę, że bierze udział w akcji rozpracowania oszusta. Rozmówca próbował dowiedzieć się, jakie oszczędności posiada mieszkaniec Nowosielec. Wówczas staruszek zorientował się, że może być to próba dokonania przestępstwa i o całym zdarzeniu poinformował Policję.


W  trosce o  bezpieczeństwo  mieszkańców,  Policja  apeluje  do  wszystkich osób o ostrożność, czujność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób kontaktujących się telefonicznie. Prosimy o dokładne sprawdzenie wiarygodności dzwoniącej osoby. Oszuści często starają się wywierać na ofiarach presję czasu. Nie dają chwili na zastanowienie się, czy sprawdzenie informacji o dzwoniącym. Przekonują starsze osoby, że ich pieniądze pomogą w schwytaniu przestępców. Mówią, że gotówka przechowywana na koncie nie jest bezpieczna, a oszust ma do nich łatwy dostęp. Bywa tak, że przestępcy podając się za funkcjonariuszy, grożą konsekwencjami prawnymi, jeżeli ich rozmówca nie będzie współpracował.

Przypominamy, że policjanci nigdy nie pośredniczą w przekazywaniu pieniędzy, Nigdy też, nawet w przypadku prowadzonego postępowania przeciwko oszustom, policjanci nie będą żądali przekazywania jakichkolwiek kwot.

O wszelkich podejrzanych sytuacjach informujmy Policję.

KPP Sanok

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież